VITARIÁNSKÉ STRÁNKY


Úvod Filozofie Recepty Jak začít? Diskuze Adresář Odkazy Co potřebujeme Vaše Fórum Akce


rozcestník zajímavé odkazy + další zdroje informací kniha


Základní a velmi důležité informace najdete v knize Přirozená strava - život bez chorob od Ernsta Güntera. Myslím, že je to to nejlepší co se mi dostalo do ruky. A měl jsem tenkrát štěstí, že 1. kniha o syrové stravě, byla zrovna tato. Text knihy najdete přes výše zmíněný odkaz, ale nedávno znovu vyšla knižně.

Dne 17.11.2002 se objevila na netu skvělá stránka o syrové stravě, kde najdete spoustu kvalitních informací :www.ohz.cz/amana vřele DOPORUČUJI!!

Další dobrý tip je diskuze o syrové stravě na serveru www.doktorka.cz.

Dobrá stránka, je i Jóga v dennímživotě - HRANICE, kde najdete i nabídku kurzů zabývajících se syrovou stravou.

Další zajímavá stránka je na http://www.zdravinadlani.zde.cz Nezabývá se sice výhradně syrovou stravou, ale může též posloužit jako zdroj zajímavých informací.

Dále doporučuji i knihu MUDr. Kristine Nolfi - Léčení syrovou stravou, Eko-konzult, 2000. Zdá se mi to sice jako poněkud starší text, ale docela dobrý.

Další kniha, která se hodně týká syrové stravy je od Christiana Opitze : "Výživa pro člověka a zemi" - Nakladatelství: AVIKO INVEST s.r.o.

Poslal mi Dan co žije v Holandsku odkazy na zahraniční stránky: angláni - jsou tady a amíci (kde je vitariánství údajně nejrozšířenější) zase na www.living-foods.com a na www.rawfood.com.

Dalsi zajimavy Web co jsem nedavno objevil : je to www.pust.cz a mají tam zajímavou diskuzi, kde je možné se setkat i se sympatizanty syrové stravy.

Na stránce www.vegan.cz mají dobrý "obchůdek" z bio-potravinami. Je možno si tam objednat i výše uvedenou knihu od Ch. Opitze: "Výživa pro člověka a zemi".

Pokud jste z Moravy a sháníte ekologické produkty - nabízím odkaz na BIOFARMU Aleše Horáka.

Ozval se na naší diskuzi Michal a poradil nám odkaz na 4 díla N. Wolkera - najdete je na vitarian.cz.

Dále nám v naší diskuzi radí Bohouš od kterého máme recept na mléčné kvašení pšenice knihu o fruktarianství "Co vám doktoři neřeknou". Stránky jsou potom najdete na www.deam.cz .

Tak už je toho docela dost co? Když já jsem začínal, musel mi stačit jen Gunter... Jste na tom o mnoho lépe. A to je dobře. Nicméně, pokud něco zjistíte na českém netu, pošlete mi to na můj mail a já to sem zařadím. děkuji Honza

(přidáno - 4.6.2003) V poslední době se na naší diskuzi objevuje mnoho tipů na anglicky psané stránky. Např. dnes : www.shazzie.com. Ne každý umí anglicky a tak se těmito stránkami nemá šanci prokousat. Já jsem na tom taky docela bídně, ale omezeně jsem schopen číst v angličtine. Zaujali mě tam např. fotky lidí před a po syrové stravě (jak říkají angličani raw-food). Máte tam 10 lidí, stačí na ně kliknout. Je to velice zajímavé a motivující!! V tomto objevování bych chtěl pro neangličtináře dále pokračovat a zpřístupňovat touto formou anglické stránky. :-)

Poslala nám Sandra: odkaz na: "...rozhovor s Lacom, který je už několik let vitariánem. Rozhovor najdete na stránce kruh.vsieti.sk, kde kliknete vlevo na číslo 1 v seznamu dosud vydaných čísel, otevře se vám nabídka článků z čísla 1 a tam je článek - rozhovor Vitariánstvo uprostred konzumnej spoločnosti. Inspirující rozhovor." S.

(srpen 2003) Objevil jsem na internetu Slovenskou stránečku o přirozené stravě - jak je vidět tak i u našich nejbližších sousedů je možné najít "osvícené" duše - mrkněte na: http://www.sazp.sk/fzv/.
Kontakt : na mě

Úvod Filozofie Recepty Jak začít? Diskuze Adresář Odkazy Co potřebujeme Vaše Fórum Akce
copyright © 2000 - 2003 klayman